Wydarzenia

StartAktualnościWydarzenia
Rozwiń

Data publikacji: 20.05.2019r.

WarmUp to MIT Enterprise Forum CEE


W dn. 9 maja br. rozpoczęła się 1. edycja programu MIT Enterprise Forum CEE, adresowanego do start-upów technologicznych z Polski oraz czternastu krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Mając na uwadze duże zainteresowanie projektem, MIT Enterprise Forum CEE uruchomił już rekrutację do jesiennej rundy akceleracji. W związku z tym organizatorzy oraz partnerzy programu spotykają się w różnych miastach Polski z najbardziej innowacyjnymi start-upami, aby rozmawiać z nimi o tym, w jaki sposób mogą pomóc w rozwoju ich technologii i biznesu. Jedno ze spotkań odbędzie w dn. 12.06 br. o godz. 11.30-16.00 w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (CMN), sala seminaryjna 1/D/11 przy ul. M. Smoluchowskiego 17 w Gdańsku.
Na wydarzenie można rejestrować się z użyciem: WarmUp Gdańsk


WarmUp to MIT EF CEE
WarmUp to MIT EF CEE


Celem cyklu wydarzeń WarmUp to MIT EF CEE jest przybliżenie start-upom kulis akceleracji oraz przekazanie im wszelkich istotnych informacji związanych z aplikowaniem do programu. Na uczestników czekają m.in warsztaty dotyczące budowania efektywnego modelu biznesowego i konsultacje z ekspertami, a także networking z zespołem akceleratora i przedstawicielami partnerów.

- Już po raz kolejny ruszamy w trasę po Polsce, aby spotkać się z przedstawicielami młodych, innowacyjnych firm technologicznych. Wierzymy, że spotkania WarmUp to MIT EF CEE to dla start-upów unikalna okazja do porozmawiania o potencjale ich rozwiązań z ekspertami, którzy reprezentują duże przedsiębiorstwa działające w różnych branżach i sektorach rynku. Należy pamiętać, że ogromny postęp technologiczny, coraz większa konkurencja oraz rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że w dzisiejszych czasach rynkowi giganci poszukują innowacji w obszarach, które do tej pory nie znajdowały się w kręgu ich podstawowych zainteresowań. Stąd też możliwość porozmawiania z nimi na tego typu spotkaniach często owocuje pomysłami na zupełnie nowe wykorzystanie technologii i przeradza się w dalszą współpracę. Z kolei my, jako zespół akceleratora, możemy zastanowić się wspólnie ze start-upami, czy i w jaki sposób możemy pomóc im w dalszym rozwoju. Ten bezpośredni kontakt i możliwość bliższego wzajemnego poznania się sprawia, że większość start-upów, które później biorą udział w programie akceleracji, to właśnie te, które uczestniczyły w spotkaniach WarmUp – mówi Łukasz Owczarek, Head of Acceleration w Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, która jest organizatorem programu MIT Enterprise Forum CEE.

Celem programu jest wsparcie najbardziej innowacyjnych start-upów naukowo-technologicznych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej poprzez połączenie ich potencjału z wiedzą i zasobami dużych przedsiębiorstw z branży finansowej, ubezpieczeniowej, energetycznej oraz life science, a także doświadczeniem mentorów, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w biznesie międzynarodowym. Przez trzy miesiące młodzi przedsiębiorcy będą dopracowywali swoje modele biznesowe, uzyskają dostęp do unikalnego know-how, zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu, a także dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie nawet do 200 tysięcy złotych.

Organizatorem programu jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej, która z sukcesem zrealizowała dotychczas pięć edycji programu MIT Enterprise Forum Poland, a obecnie rozpoczęła realizację pierwszej edycji programu MIT Enterprise Forum CEE. Projekt afiliowany z najlepszą uczelnią technologiczną na świecie Massachusetts Institute of Technology wspierają czołowe polskie przedsiębiorstwa oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przyznała grant na realizację programu w wysokości 15 milionów złotych.

o Partnerami głównymi programu są Adamed – firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów oraz MCX – trzon silnej grupy wyspecjalizowanych spółek, w skład której wchodzą m.in. spółki z obszaru rozwiązań teleinformatycznych oraz energii odnawialnej.
o Partnerami wspierającymi: Link4, Nationale-Nederlanden, MDI Energia SA, Sollers Consulting, PZU oraz Vetasi.
o Partnerami merytorycznymiAutoryzowane Centrum Szkoleniowe Sandler Training – Twarowski & Posmyk, Crido, EU Patent, Extended Tools, Novismo, TaxLab oraz Hasik Rheims & Partners.
o Organizacjami wspierającymi akceleracjęCMS Law.Tax, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP).

Realizacja programu wspierana jest grantem przyznanym Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 2.5 POIR Programy Akceleracyjne.

Data publikacji: 07.03.2019r.

EIT Health Info Day w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym


Dzień informacji o dostępnych programach akceleracyjnych dedykowanych dla start-upów, innowatorów oraz naukowców posiadających innowacyjne rozwiązania z branży medycznej. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do szczegółowego zapoznania się z programami wsparcia w ramach działań międzynarodowej organizacji EIT Health.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu organizowanym przez Centrum Transferu Technologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach programu EIT Health RIS Hub, odbywającym się w dn. 14.03.2019r. o godz. 9.00 na terenie PPNT. Więcej informacji na stronie PPNT

Centrum Transferu Technologii GUMed stanowi punkt kontaktowy i koordynacyjny EIT Health. Osoby aplikujące do programów akceleracyjnych EIT Health proszone są o wcześniejszy kontakt z Centrum Transferu Technologii GUMed, tel.: 58 349 10 09, e-mail: naukaibiznes@gumed.edu.pl

Program spotkania:
9:00 – 9:30 Prezentacja dostępnych programów akceleracyjnych EIT Health
Magdalena Kukowska-Kaszuba. – Centrum Transferu Technologii, Gdański Uniwersytet Medyczny
9:30 – 10:30 Konsultacje w zakresie dostępnych programów akceleracyjnych EIT Health
Magdalena Kukowska-Kaszuba, Joanna Borzyszkowska – Centrum Transferu Technologii, Gdański Uniwersytet Medyczny

Jumpstarter_Twitter_800x800_winners.jpg

Dołącz do grona szczęśliwych laureatów konkursów i programów o zasięgu globalnym.
_____________ Data publikacji: 21.02.2019r.

EIT Health Info Day w GUMed

Info_Day.jpg

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym w tym roku spotkaniu pn. „Info Day” organizowanym przez Centrum Transferu Technologii GUMed w ramach programu EIT Health. Wydarzenie będzie doskonałą okazja do szczegółowego zapoznania się z programami wsparcia dedykowanymi do studentów, doktorantów, naukowców, innowatorów, przedsiębiorców i start-upów. Na wydarzeniu gościć będzie Tomasa Bekasi, Business Creation Project Manager z organizacji EIT Health. Wykład będzie prowadzony w języku angielskim.

Zgłoszenia uczestnictwa można nadsyłać do dn. 26 lutego 2019 roku do Centrum Transferu Technologii GUMed na wskazany adres e-mail lub pod nr telefonu.
Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem liczy się kolejność zgłoszeń.
Info_Day_layout.jpg

Kontakt

tel. 58 349 10 09
tel. 58 349 11 85
e-mail: naukaibiznes@gumed.edu.pl
Budynek nr 5, I piętro, ul. Dębinki 7, 80-211 Gdańsk
Zapraszamy w godz. 8:00 – 15:00


EIT Health